Zubní implantáty

Ivan Zolárek
MUDr. Ivan Zolárek, implantolog

V současné stomatologické praxi je implantace jedinou metodou obnovení celistvosti chrupu, která nemá vliv na ostatní zuby pacienta. Implantace zubů je nejefektivnější technologií náhrady ztracených zubů umělými.

Na klinice disponujeme kvalitními zubními implantáty světových značek, které jsou mnohem spolehlivější a estetičtější. Ve výsledku není takřka možné implantát odlišit od vlastního zubu.

Výhody zavedení implantátů na klinice Magic Smile:

  • Disponujeme digitálně navigovanou implantologií s CBCT 3D rentgenem.
  • Šetříme Váš čas! - zubní náhrady (korunky) tvoříme ve vlastní laboratoři na patentované CEREC technologii.
  • Augmentační postupy jsou zcela bezbolestné.
  • Nabízíme zubní implantátyod světových výrobců Straumann, Camlog, Alpha-Bio.
  • Na zavedené implantáty poskytujeme doživotní záruku.

Technologie implantace zubů

Implantace zubuZubní implantáty vydrží při řádné péči v průměru 25 až 30 let. Doporučuje se pravidelně (jednou za 3 až 4 měsíce) absolvovat dentální hygienu a dbát na všechna doporučení zubního lékaře.

Implantace se skládá ze tří fází:

1. fáze:
V první fázi se do čelisti chirurgicky zavádějí titanové šroubové zubní implantáty, jejichž velikost činí v délce 8 až 18 mm a v průměru 3 až 6 mm.

2. fáze:
Po hojení implantátu (po 3 měsících) se našroubuje prvek formující dáseň. Speciální šroubové závity zajišťují rovnoměrné rozdělení zátěže na čelistní kost a následně její regeneraci. Celá technika zavedení je maximálně šetrná a zubní implantáty se stávají přirozenou součástí čelisti.

3. fáze:
Na titanový implantát nasadí stomatolog abutment (opěrka pro budoucí korunku) a poté i samotnou korunku. Tím je celý proces dokončen.

Pokud uvažujete o implantátech, ale nevíte, zda jsou pro vás vhodným řešením, doporučujeme Vám objednat se na vyšetření. Zde s Vámi probereme veškeré možnosti a vytvoříme léčebný plán s kalkulací.

Miniimplantáty

Miniimplantát je zmenšená kopie klasického implantátu. Je vyroben z titanové slitiny a svým vzhledem připomíná miniaturní šroub (průměr 1,8 – 3,0 mm) s kulovitou hlavičkou. Hlavička zapadá do náhrady a tím náhradu spolehlivě drží na svém místě.

Ivan Zolárek
MUDr. Ivan Zolárek, implantolog

Většina lidí dobře ví, že používání celkové snímací náhrady je značně nepříjemné. Protézy v ústech špatně drží a nutí uživatele prakticky zapomenout na jakékoliv tvrdé jídlo a nutí Vás neustále kontrolovat připevnění náhrady.

Použití miniimplantátů Vám pomůže dosáhnout maximálního upevnění náhrady v ústech, abyste znovu nabyli jistoty, že se neocitnete v trapné situaci.

Základní výhody miniimplantátů:

  • Minimum kontraindikací – zavedení je vhodné i v případě úbytku kostní tkáně.
  • Absolutně bezbolestná aplikace bez chirurgických řezů.
  • Rychlé hojení a možnost okamžitého zatížení. To znamená, že náhradu můžete používat již druhý den.
  • Použití miniimplantátu je finančně méně náročné pro pacienta.

Aplikace miniimplantátůAplikace miniimplantátů není náročná. Na základě vstupního vyšetření a rentgenového snímku stomatolog určí přesné rozměry a polohu miniimplantátů. Zavedení miniimplantátu do čelistní kosti se provádí v lokální anestezii bez jakéhokoliv chirurgického řezu.

Pro spolehlivé upevnění se používají 2-4 miniimplantáty.Celý proces aplikace miniimplantátů trvá přibližně 1 hodinu.

Péče o miniimplantáty se ničím neliší od péče o běžnou zubní náhradu. Každý den, nejlépe večer, je nutné ji vyjmout z úst a pečlivě vyčistit pomocí zubního kartáčku. Ústa je zapotřebí vypláchnout ústní vodou. Žádná další speciální péče není třeba.

Kontrolu je třeba provádět v rámci pravidelné preventivní prohlídky 1x až 2x ročně, nebo na základě doporučení zubního lékaře.

Miniimplantáty Vám vrátí možnost užívat si života naplno, bavit se s přáteli a jíst svá oblíbená jídla bez jakýchkoliv omezení.

Přijímáme nové klienty

 

Volejte: +420 777 510 795 nebo přes tlačítko "Rezervovat" níže

Stomatologickou kliniku Magic Smile najdete v Praze 2 na Karlově náměstí 292/15. Dostanete se k nám snadno MHD, mnoha tramvajovými spoji nebo Metrem linky B, stanice Karlovo náměstí. Vozidlo je možno odstavit v podzemních placených garážích v rámci budovy, kde klinika sídlí.

Děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu!

Objednání návštěvy on-line

*

*

*

*

Vyplněním a odesláním formuláře uděluji souhlas se zpracováním osobních údajů obsažených v tomto formuláři.