Dentální hygiena a bělení zubů

Pod pojmem Dentální hygiena si dnes již většina z nás představí nejen běžnou hygienu, kterou provádíme s naprostou samozřejmostí každý doma sám, ale také hygienu profesionální, kterou provádí na stomatologických pracovištích dentální hygienistka.

Profesionální dentální hygienu je obvykle doporučeno absolvovat jedenkrát za půl roku, v některých případech jednou za 3 až 4 měsíce. Ošetření poskytované na klinice Magic Smile dentální hygienistkou zajistí dokonalé odstranění zubního plaku a zubního kamene a následnou ochranu zubů díky použití fluoridového gelu.

Usazování zubního plaku v těžko přístupných místech, například v mezizubních prostorech vytváří prostředí pro dlouhodobé působení kombinace chemických látek a bakterií, které poškozují tvrdé zubní tkáně a mohou být příčinou vzniku zubního kazu. Zubní kámen, který se vytváří následně po usazení zubního plaku pak způsobuje změnu barvy zubů a patologické poškození dásní vedoucí až k parodontóze a možnému zasažení závěsného aparátu zubu.

Air-Flow a profesionální čištění zubů

hygiena2Díky moderní technologii, přístroje Air-Flow, lze odstranit zubní plak, skvrny od čaje, kávy, vína a cigaret. Přes speciální trysku je na povrch zubu vysokým tlakem nanášen jemný prášek, obsahující vápník, který odstraní usazeniny.
Metoda Air-Flow umožňuje vyčistit také rovnátka.
Procedura Air-Flow trvá přibližně 30 minut.

hygiena1
Výsledkem aplikace tohoto přístroje je obnovení přírodní barvy zubů. Zuby po profesionálním čištění vypadají atraktivně.

Odstranění zubního kamene

hygiena3Dle statistiky se zubní kámen (tvrdý povlak) vyskytuje u více než 70 % dospělé populace. Nejedná se pouze o estetický problém, neboť zubní kámen může vyvolat také onemocnění zubů a dásní. Zubní kámen nevzniká pouze nad dásněmi, ale i pod nimi, kde není možné zajistit dokonalou individuální hygienu. Zubní kámen tak může vyvolávat stálý zánětlivý proces v dásních, doprovázený krvácením dásní, mnohdy zároveň pocitem nepříjemné pachuti či zápachem z úst. Zubní kámen je jednou z hlavních příčin vzniku parodontózy a celkového poškození závěsného aparátu zubu. V neposlední řadě může trvalý zánětlivý proces v ústech poškozovat celý organismus.

Kompletní dentální hygiena vč. Air-Flow

Instruktáž dentální hygieny + odstranění zubního kamene + leštění zubů metodou AirFlow + fluoridace skloviny

Ošetření probíhá ve čtyřech etapách. Odstranění zubního kamene se provádí ultrazvukovým přístrojem. Tato procedura je naprosto bezbolestná a bezpečná (v případě potřeby nebo na žádost klienta je možno, v místě ošetření, aplikovat lokální anestezii). Po odstranění zubního kamene ultrazvukem se často používají ještě ruční nástroje, tzv. kyrety, na dokonalé odstranění zbytků zubního kamene, například z mezizubních prostorech. Poté se z povrchu zubů vyčistí pigmentace a zbytky zabarvení, např. od cigaret, pískovacím strojem Air Flow a rotačními kartáčky s pomocí specialní pasty. Závěrečnou etapou je aplikace fluoridového gelu, který zub ošetří a chrání.

Bělení zubů PHILIPS Zoom®

bělení zubů

Philips ZOOM Advanced Power ® - Nejbezpečnější cesta k bělejším zubům

Toužíte po zářivém úsměvu. Už vás nebaví neustále zkoušet nejrůznější bělící pasty, vodičky, gely a jiné přípravky na bělení zubů. Neexperimentujte a neriskujte. Svěřte se do péče odborníků stomatologické kliniky Magic Smile.

Šetrné bělení

philips zoomPhilips ZOOM Advanced Power® bělící gely splňují novou legislativu EU, nařizující maximálně 6% koncentraci peroxidu vodíku v bělících přípravcích. Philips ZOOM se tak řadí k nejšetrnějším bělícím systémům nabízejícím jak ordinační tak domácí bělení.

 

Proč zvolit system Philips Zoom?

Systém Philips Zoom nejen prokazatelně vybělí zuby o osm odstínů, ale je také zcela bezpečný. Zatímco jiné výrobky pro bělení mohou poškodit vaše zuby a dásně, systém Philips Zoom s podpůrnou sloučeninou ACP skutečně propůjčuje vašim zubům větší lesk a chrání sklovinu.

Jak to funguje?

Postup bělení byl zdokonalován mnoho let, aby Vám zajistil nejbělejší zuby tím nejbezpečnějším možným způsobem. Dásně jsou pečlivě chráněny speciální vrstvou. Peroxid vodíku rozbíjí molekulární vazby způsobující skvrny na zubech a také v nich. Intenzivní světlo akcelerátoru LED systému Philips Zoom Advanced Power® ozařuje bělicí gel, takže celý proces je ještě rychlejší a dochází ke zlepšení výsledků bělení až o 40 %.

Výsledky bělení Philips Zoom Advanced Power®

výsledky bělení Philips Zoom

Bělení zubů doma

domací běleníBělení zubů může probíhat i u vás doma. Sejmeme otisky Vašich zubů, dle nich na míru necháme v zubní laboratoři vyrobit nosič bělícího gelu. Poté Vám ukážeme, jak správně bělící gel nanášet. Váš úkol bude doma nanést bělící gel na nosič a ten nasadit na zuby.  Při intenzivním zabarvení zubů trvá proces bělení doma  2 až 4 týdnů.

Přijímáme nové klienty

Volejte: +420 777 510 795 nebo se objednejte prostřednictvím objednávkového formuláře.

Stomatologickou kliniku Magic Smile najdete v Praze 2 na Karlově náměstí 292/15. Dostanete se k nám snadno MHD, mnoha tramvajovými spoji nebo Metrem linky B, stanice Karlovo náměstí. Možné je parkování ve dvoře objektu.

Objednání návštěvy on-line

*

*

*

*

Vyplněním a odesláním formuláře uděluji souhlas se zpracováním osobních údajů obsažených v tomto formuláři.