Ošetření zubního kazu

kaz K poškození zubů dochází nejčastěji z důvodu zubního kazu. Zubní kaz vzniká především při nedostatku správně prováděné ústní hygieny a následné tvorby zubního plaku na povrchu zubů. Plak obsahuje velké množství bakterií, které sklovinu narušují a zeslabují její tvrdost. Tato fáze se nazývá demineralizace, která se projevuje bílou skvrnou na zubu. V tomto okamžiku je možné kaz zastavit bez vrtačky a to důkladnou hygienou a fluoridovými přípravky.

Pokud není kaz včas odhalen pravidelnou preventivní prohlídkou, začne se rozšiřovat. Nejdříve do vrstev skloviny, pak do dentinu, a dále až do nejhlubších vrstev, kde může dojít ke komplikacím, kterými jsou zánět zubní dřeně. Není-li tedy kaz zavčas odstraněn, proniká do dřeňové dutiny k zubní dřeni, laicky řečeno k „nervu“ a způsobí odumření zubní dřeně, a tím pádem i celého zubu.
Řešením takové komplikace je kvalitní ošetření kořenových kanálků.

zubní výplňKe včasnému odhalení zubního kazu lze využít několika možností. Mezi základní patří preventivní zubní prohlídka, kdy lékař pohledem a vyšetřením zubní sondou zjistí případné změny ve vzhledu zubu. Další a velice přesnou možností je zubní RTG. Bohužel sami, svými pocity (bolest), počínající kaz nedokážeme odhalit, protože právě v těchto stádiích vůbec nebolí. V této fázi je právě nejvyšší čas kaz vyléčit, aby nezpůsobil velké ztráty zubní tkáně. Bolestivost se projevuje až tehdy, když je kaz rozšířený v blízkosti zubní dřeně. Zasažený zub je citlivý na tepelné podněty, různé typy jídla, často na sladké pokrmy a my cítíme nepříjemné vjemy, jakým může být i zápach z úst. Zubní kaz léčí zubní lékař pomocí zubní vrtačky. Nejprve odstraní veškerý kazivý dentin a upraví vzniklou kavitu (prostor, kde chybí zubní tkáň) do takového tvaru, aby následně zhotovená výplň (plomba) dobře držela, ochránila zub a zajistila co nejdokonalejší vzhled.

 

 

Plombování zubů

Fotokompozitní materiály

kompozitní výplň Pro výplně (plomby) se používají moderní fotokompozitní materiály, tzv. bíle plomby, které lze použít téměř u všech zubů. Jsou vysoce estetické, díky technice zhotovení tzv. „mnohovrstvení“, kterou lze docílit barvy k nerozeznání od vlastních zubů. Velmi často se používají ve frontálních úsecích chrupu, kde zaručují velmi kvalitní výsledky.

Keramické výplně

onlayKeramické výplně představují špičku v záchovné stomatologii. Jsou velmi kvalitní a plní dokonale estetickou funkci. Keramická výplň je vysoce odolná a při správné péči má neomezenou životnost. Nevznikají na ni alergické reakce, nehrozí vznik sekundárního zubního kazu. Keramické výpně často se používají v postranním úseku při větších defektach zubu.

Skloionomerní cementy (plomby)

skloinomerný cement Používají se především pro zhotovení výplní v dětském chrupu a jako dočasný výplňový materiál u dospělých. Esteticky nedosahují úrovně fotokompozitních či keramických výplní, proto se používají jenom v dětském chrupu.

Zákrokům v záchovné stomatologii lze efektivně předcházet díky pravidelným preventivním prohlídkám u zubního lékaře.

Z minulých dob stále panuje předsudek, že ošetření u zubního lékaře a vrtání zubů je bolestivé. My Vás přesvědčíme, že již tomu tak není. Pomocí šetrného přístupu a anestezii budete překvapeni z pocitů, které mají k bolesti velmi daleko. Abyste však předešli nezbytnosti použití zubní vrtačky ve Vašich ústech, zcela postačí včasné objednání na pravidelné preventivní prohlídky, které byste měli absolvovat dvakrát ročně.  S velkou pravděpodobností, v takto krátkém časovém rozmezí, nedojde k rapidnímu rozšíření zubního kazu, čímž se eliminuje velká preparace zubu a sníží se náklady za cenu výplně.

Přijímáme nové klienty

Volejte: +420 777 510 795 nebo se objednejte prostřednictvím objednávkového formuláře.

Stomatologickou kliniku Magic Smile najdete v Praze 2 na Karlově náměstí 292/15. Dostanete se k nám snadno MHD, mnoha tramvajovými spoji nebo Metrem linky B, stanice Karlovo náměstí. Možné je parkování ve dvoře objektu.

Děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Objednání návštěvy on-line

 

*

*

*

Vyplněním a odesláním formuláře uděluji souhlas se zpracováním osobních údajů obsažených v tomto formuláři.