Příspěvky pojišťoven pro rok 2022

Ačkoliv není dentální hygiena hrazena z veřejného zdravotního systému, jednotlivé pojišťovny připravují pro své klienty řadu výhod, díky kterým lze ošetření na dentální hygieně plně a nebo alespoň částečně uhradit.
Stačí si po ošetření uschovat účtenku, kterou poté uplatníte v rámci doprovodného programu Vaší pojišťovně.
Přehled o tom, kolik v roce 2022 která pojišťovna přispívá a komu, je podrobně popsáno v níže uvedeném přehledu. Pokud si nebudete s čímkoliv jistí, můžete se obrátit buď na náš proškolený personál a nebo přímo na Vaši pojišťovnu.

 

Příspěvek VZP na dentální hygienu

Příspěvek VZP na dentální hygienu až 1000 Kč

Příspěvek 300 Kč pro každého klienta bez omezení věku, je určen na dentální hygienu (ošetření i instruktáž) provedenou u nelékařského odborníka s odbornou způsobilostí k výkonu dentální hygiena. Probíhá od 1. 1. 2022–31. 3. 2022

Až 1000 Kč přispívá Všeobecná zdravotní pojišťovna (111) pro ženy čekající miminko nebo které porodily v posledních 12 měsících,  na ošetření dentální hygieny nebo balíček dentálních pomůcek (zubní a mezizubní kartáčky, zubní pasty, dentální nitě a ústní vody) zakoupený na naší klinice, ale i v lékárně nebo v ordinaci zubního lékaře. O příspěvek může žádat budoucí maminka na základě předložení platného těhotenského průkazu nebo žena po porodu na základě rodného listu dítěte (do 12 měsíců po porodu).

Až 1000 Kč přispívá VZP aktivním dárcům krve, plazmy, krevních destiček či kostní dřeně na dentální hygienu nebo dentální pomůcky.

Více o výhodách a příspěvcích najdete na stránkách VZP https://www.klubpevnehozdravi.cz/

 

Příspěvek OZP na dentální hygienu

Příspěvek OZP na dentální hygienu až 2000 Kč

Max 2000 Kč za rok (1000Kč za pololetí). Příspěvek je možné využít na proplacení 50 % výše účtenky pouze za ošetření.

Podmínkou je preventivní ošetření u svého zubního lékaře od 1. 1. 2022. Doklad nesmí být starší 3 měsíců Lze čerpat do 30. 6. 2022 a dále pak od 1. 7.–31. 12. 2022

Více informací najdete na https://www.ozp.cz/benefity/benefityozp.

 

Příspěvek ČPZP na dentální hygienu

Příspěvek ČPZP na dentální hygienu až 500 Kč

Celkový příspěvek za rok 2022 je 500 Kč. Celý příspěvek může pojištěnec čerpat na kteroukoli z aktivit programu Bonus Plus kromě aktivity Přípravky na ústní hygienu nebo může příspěvek kombinovat v rámci jednotlivých aktivit. Výše čerpání aktivity Přípravky na ústní hygienu je omezena na 250 Kč.

Výše příspěvku je vždy závislá na aktuálním stavu Individuálního bodového účtu pojištěnce.

Více informací k čerpání z Bonus Plus najdete na stránkách https://www.cpzp.cz/bonus/cerpani-bodu.

 

Příspěvek VoZP na dentální hygienu

Příspěvek VOZP na dentální hygienu až 500 Kč

Jednou v roce všem pojištěncům na dentální hygienu (ošetření či instruktáž). Příspěvek se nevztahuje na zubní lékařskou prohlídku nebo na jiné než hygienické výkony ani na dentální pomůcky či jiné zboží.

Více o příspěvku na prevenci zde: https://www.vozp.cz/prispevky-na-prevenci.

 

Příspěvek ZPMVČR na dentální hygienu

Příspěvek ZPMVČR na dentální hygienu až 2000 Kč

  • Příspěvek Dospělým až 500 Kč na nácvik správného čištění chrupu v rámci nehrazené služby tzv. dentální hygieny u dentální hygienistky.
  • Příspěvek až 1 500 Kč dětem do 18 let na nácvik správného čištění chrupu v rámci nehrazené služby tzv. dentální hygieny u dentální hygienistky.
  • Těhotným a ženám po porodu až 2 000 Kč.
  • Dárcům krve až 2 000 Kč.
  • Prvodárcům plné krve až 1 000 Kč.
  • Dárcům anti-covidové rekonvalescentní plazmy až 1 000 Kč.

Program Zdravý úsměv 2022 bude probíhat od 1. 4–30. 4. 2022 a lze čerpat pouze na pomůcky 250 Kč (akceptují se pouze mezizubní kartáčky, jednosvazkové kartáčky, antibakteriální gel pro mezizubní kartáčky, zubní nit, zubní páska, tablety na detekci plaku, ústní gel/krém na posílení skloviny a dásní. Proplatit lze až do 31. 5. 2022.

Všechny programy (kromě Zdravý úsměv 2022) probíhají celoročně nebo do vyčerpání financí. Více na https://www.zpmvcr.cz/pojistenci/bonusy-na-prevenci

 

Příspěvek RBP na dentální hygienu

Příspěvek RBP na dentální hygienu 500 Kč

Nutno mít zřízenou elektronickou službu my213. Čerpat benefit lze do 30. 11. 2022, doklad nesmí být starší 2 měsíců

Zásady pro proplacení příspěvku RBP naleznete na webu pojišťovny www.rbp213.cz/cs/pojistenci/preventivni-a-bonusove-programy/zasady-proplaceni/a-105/.