Náhrada chybějících zubů

Není-li Váš chrup v ideální kondici a neslouží, jak má? Potřebujete-li udělat něco se vzhledem Vašich zubů? Ve stomatologické klinice Magic Smile vám rádi poradíme a pomůžeme.

Stanovíme komplexní léčebný plán, vybereme vhodný typ náhrady, abychom zajistili prvotřídní funkčnost a dosáhli co nejlepšího estetického výsledku.

Chybející zuby lze nahradit několika způsoby:

  • Celokeramické korunky
  • Snímatelné náhrady
  • Implantace zubů

Celokeramické korunky

Celokeramické korunkyCelokeramické korunky vynikají dokonalým vzhledem při zachování vysokých funkčních vlastností potřebných pro žvýkání. Keramika (porcelán) nevyvolává alergické reakce a je svými vlastnostmi velice blízká zubní sklovině.Celokeramické korunky jsou moderní metodou, která umožňuje uspokojit požadavky nejnáročnějších klientů. Hlavní předností celokeramických korunek je odolnost, estetika, proto jsou celokeramické korunky téměř k nerozeznámí od vlastních zubů.

Snímatelné náhrady

Technologie snímatelných náhrad v poslední době hodně pokročila kupředu. Díky tomu můžeme klientům nabídnout pohodlné a funkční řešení při ztrátě zubů. V rámci zubní protetiky nabízíme tyto druhy snímatelných náhrad zubů.

snímatelná protézaCelkové náhrady (tzv. zuby do skleničky) se používají při úplné absenci zubů na jedné nebo na obou čelistech a nahrazují všechny zuby. Celkové náhrady vypadají jako chrup s umělými zuby, který díky přilnavosti pevně drží na dásních a alveoalárním výběžku.

Kombinovaná náhradaKombinovaná celková náhrada na miniimplantátech. Kombinace celkové snímatelné náhrady a miniimplantátů pro fixaci na bezzubou čelist. Miniimplantáty pomáhají upevnit náhradu v ústech a získat dlouhodobou stabilitu. Náhradu při tom lze jednoduše udržovat v ideálním hygienickém stavu - vyndat, vyčistit a znovu nasadit.

Částečně snímatelné náhradyČástečně snímatelné náhrady se používají v tom případě, když v zubní řadě chybí jednotlivé zuby, nebo skupiny zubů a když nelze ukotvit fixní můstek. Tento druh náhrady se používá při ztrátě stoliček a při defektech zasahujících celý zubní oblouk.

Skeletové náhradySkeletové náhrady se používají skoro ve všech případech spojených s částečnou absencí zubů. Snímatelná konstrukce této náhrady je pohodlná, z lehké slitiny kovů. Žvýkací tlak se rovnoměrně přenáší mezi opěrné zuby, sliznici.

Pružné nylonové náhrady (Deflex)Pružné nylonové náhrady (Deflex) se úspěšně používají jako náhrada částečných defektů (1 až 2 zuby), ale také při rozsáhlých defektech zubního oblouku. Pružné nylonové náhrady se doporučují pro protézování v jakýchkoliv klinických případech, obzvlášť pro pacienty, kteří vykonávají nebezpečná povolání, u kterých je riziko úrazu (hasiči, policie, extrémní sporty apod.), protože zlomit takovou protézu není možné. Měkké nylonové náhrady se mohou používat jako prevence deformace a úbytku – atrofie alveolárního výběžku v případě předčasné ztráty zubů.

Implantace zubů

V dnešní době je implantace zubů nejefektivnější technologií náhrady ztracených zubů umělými. Tato metoda nevyžaduje obrušování sousedních zubů. Kvalitní implantát skoro není možné odlišit od vlastního zubu. Implantace je v některých případech jediný způsob, jak navrátit hezký úsměv.

Životnost a technologie implantace zubů

Zubní implantáty vydrží při řádné péči po celý život. Doporučuje se pravidelně (jednou za 6 měsíc) absolvovat preventivní prohlídky a dbát na všechna doporučení zubního lékaře.

Implantace se skládá ze tří fází:

1. fáze:
V první fázi se do čelisti chirurgicky zavádějí titanové šroubové zubní implantáty, jejichž velikost činí v délce 8 až 18 mm a v průměru 3 až 6 mm.

2. fáze:
Po hojení implantátu (po 3 měsících) se do něho zašroubovává prvek formující dáseň. Speciální šroubové závity zajišťují rovnoměrné rozdělení zátěže na čelistní kost a následně její regeneraci. Celá technika zavedení implantátů je maximálně šetrná, zubní implantáty se stávají přirozenou součástí čelisti.

3. fáze:
Na titanový implantát nasadí stomatolog abutment (opěrka pro budoucí korunku) a poté i samotnou korunku - tj. viditelnou část zubu. Tím je celý proces dokončen.

aplikace zubních implantátů

Přijímáme nové klienty

Volejte: +420 777 510 795 nebo se objednejte prostřednictvím objednávkového formuláře.

Stomatologickou kliniku Magic Smile najdete v Praze 2 na Karlově náměstí 292/15. Dostanete se k nám snadno MHD, mnoha tramvajovými spoji nebo Metrem linky B, stanice Karlovo náměstí. Možné je parkování ve dvoře objektu.

Děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Objednání návštěvy on-line

 

*

*

*

Vyplněním a odesláním formuláře uděluji souhlas se zpracováním osobních údajů obsažených v tomto formuláři.