Zubní ozdoby

Určitě neexistuje nikdo, kdo by nechtěl mít silné, rovné a krásné zuby. Sněhobílý zdravý úsměv přitom mohou doplnit i speciální zubní ozdoby. Ozdobné kamínky a dekorace zdůrazňují individualitu a originalitu stylu každého člověka a přitahují pozornost a obdivné pohledy okolí. Kromě toho vás svádějí zubní šperky k častějšímu úsměvu, což budí dobrý dojem a vytváří dobrou náladu jak vám, tak vašemu okolí.

Nejčastěji se ozdobné dekorace připevňují na horní přední zuby a obvykle nebývají velkých rozměrů. Mohou být vytvořeny nejen z ozdobných krystalů, ale také z drahých kamenů či kovů.

Existuje několik druhů dentálních ozdob:

  • diamantové krystaly
  • ozdobné kameny/zlato Twinkles
  • ozdobné kameny SKY

Diamantové krystalyDiamantové krystaly – jsou malé umělé krystaly, které se připevňují na zuby pomocí speciálního lepidla. Takto přilepené vydrží poměrně krátce, od několika týdnů po maximálně dva měsíce.

Diamantové krystalyOzdobné kameny SKY – jsou miniaturní drahé kameny, které se opracovávají speciální technologií broušení. Na první pohled se příliš neliší od ozdobných krystalů. S největší pravděpodobností bude jen jejich nositel znát skutečný původ zářivé jiskry ve svém úsměvu. Nicméně tyto ozdobné kamínky vydrží mnohem déle než umělé krystaly. Budou svému majiteli rozjasňovat úsměv až několik let.

Ozdobné kameny/zlato TwinklesOzdobné kameny/zlato Twinkles – jsou ozdobné motivy ze zlata, které mohou, či nemusí obsahovat dekorativní kamínek. Motivem nebo figurkou může být cokoliv, dle přání klienta. Vše závisí na jeho přáních a preferencích. Ozdobné kamínky mohou případně design motivu dokreslit. Nejrozšířenějšími druhy kamenů, kterými se doplňují zlaté twinkles jsou brilianty, akvamaríny, safíry a samozřejmě umělé krystaly, které imitují libovolný drahý kámen.

Jakékoliv aplikování dentálního šperku může po ověření toxikologickou expertízou provádět pouze zubní lékař.

V moderní stomatologické praxi existují dvě metody technologie dekorace zubů pomocí kamínků a jiných dekoračních figur:

  1. První způsob se jmenuje dent-art : je založen na principu aplikace pomocí speciálního lepidla. Vnitřní strana ozdoby, která bude v kontaktu se zubem se musí důkladně přebrousit a poté se ošetří pomocí speciální směsi. Při použití této technologie je kontakt ozdoby se zubem maximálně pevný, sklovina zůstane neporušená a samotná procedura nezabere příliš času.
  2. Druhý způsob intarzie neboli ozdobné vkládání : je založen na principu během něhož je do zubu vyvrtán otvor, do kterého se umístí plomba. Na tu se poté připevní ozdoba. Tato metoda vyžaduje pozornost a pečlivost. Při chybném provedení totiž může dojít k narušení zubní skloviny a struktury zubu, což může v konečném důsledku vést až k jeho ztrátě. Dentální ozdoba, vytvořená pomocí intarzie, vydrží výrazně déle, než při metodě dent-art.

Zuby mohou být zdobeny i z praktických důvodů. Například za účelem skrytí individuálních nedostatků (nerovnost, pigmentace atd.) kromě toho existují i speciální safírová rovnátka, která nejen že pomáhají srovnat chrup, ale také zkrášlují úsměv.

Dentální ozdoby jsou krásné a atraktivní a pomáhají zvýraznit jedinečnost stylu. Nezapomeňte však, že pro jejich aplikaci a následné odstranění je zapotřebí vyhledat služeb profesionálního zubaře, praktikujícího estetickou stomatologii. Jen skutečný odborník vám v tomto zajistí nejen krásu, ale hlavně bezpečnost.

Přijímáme nové klienty

Volejte: +420 777 510 795 nebo se objednejte prostřednictvím objednávkového formuláře.

Stomatologickou kliniku Magic Smile najdete v Praze 2 na Karlově náměstí 292/15. Dostanete se k nám snadno MHD, mnoha tramvajovými spoji nebo Metrem linky B, stanice Karlovo náměstí. Možné je parkování ve dvoře objektu.

Děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Objednání návštěvy on-line

 

*

*

*