Zdravé dásně

Zdravé dásně jsou stejně důležité, jako zdravé zuby.

Zub se nachází v zubním lůžku "připevněný" k jeho stěnám pomocí tzv. závěsného aparátu, neboli periodoncia. Spolu se zdravou dásní, alveolární kostí a cementem zubu tvoří parodont, splňující důležité funkce, bez nichž není možné fungování chrupu nejen po estetické, ale i po funkční stránce. Část parodontu, obkroužující krček zubu, zabraňuje průniku choroboplodných (patogenních) mikrobů z dutiny ústní. Při porušení této důležité bariéry pokračuje onemocnění parodontu pokračuje dál, vzniká parodontitida, jejíž výsledkem je resorbce (vstřebávání) alveolární kosti, zvýšená patologická pohyblivost zubů, která v pokročilém stádiu může vést k jejich ztrátě.

Nejjednodušší metodou profilaxe vzniku onemocnění parodontu je pravidelná a řádná komplexní dentální hygiena - individuální a profesionální.

Pro tyto pacienty, komu již onemocnění parodontu vzniklo, poskytujeme účinné metody nejenom stabilizaci zbývajících tkání, ale dokonce rekonstrukci ztracených.

Tyto výkony zahrnují použití speciálních membrán, včetně resorbovatelných (které se samostatně vstřebávají během doby, potřebné pro zahojení tkání parodontu), substitučních osteoplastických materiálů, růstových faktorů (growth factors) a také parodontálních obvazů, kryjicích pooperační ránu, zabraňujících mechanickému a chemickému dráždění a navíc uvolňujících léčivé a antiseptické látky.

Jednou z nejčastějších příčin, kdy se člověk obrací na lékaře je ústup dásně a obnažení kořenů zubů. Kromě zvýšené citlivosti těchto zubů na studené, teplé, dotek (např. zubním kartáčkem, což komplikuje čištění zubů) tento stav výrazně zhoršuje estetiku úsměvu - postižené zuby vypadají nepřirozeně dlouhými.

Mezi nejčastější příčiny ústupu dásně patří genetika, nesprávné provádění individuální dentální hygieny, vadný skus, tvar zubů. Čím dříve je zahájená léčba ústupu dásně, tím je vyšší pravděpodobnost úplného krytí kořenu.

Lékaři naší kliniky se pravidelně účastní odborných teoretických a praktických školení a stáží. Při každé preventivní prohlídce se pečlivě zaměřují na vyhodnocení a odstranění rizikových faktorů, a v případě již přítomné parodontopatie - vyberou a nabídnou Vám metodu, která bude ve Vašem případě co nejúčinnější. Samozřejmostí je bezbolestný zákrok.

Přijímáme nové klienty

Volejte: +420 777 510 795 nebo se objednejte prostřednictvím objednávkového formuláře.

Stomatologickou kliniku Magic Smile najdete v Praze 2 na Karlově náměstí 292/15. Dostanete se k nám snadno MHD, mnoha tramvajovými spoji nebo Metrem linky B, stanice Karlovo náměstí. Možné je parkování ve dvoře objektu.

Děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Objednání návštěvy on-line

 

*

*

*