Výměna starých amalgámových plomb

Staré amalgámové plomby nevypadají esteticky. Mají šedou (někdy i černou) barvu, zub kolem plomby dostává kvůli korozi kovu nevzhledné zabarvení. U některých klientů to vyvolává pocit nepohodlí a nejistoty. Navíc pod starými plombami může opakovaně vzniknout zubní kaz, který lze spatřit jen v pozdních stádiích nemoci. Proto dnes většina klientů nejen odmítá nové amalgámové (černé) plomby, ale žádá i o výměnu stávajících.

V současné době existuje řada fotokompozitních materiálů, které jsou mnohem vhodnější než amalgám. Mají lepší mechanické a estetické vlastnosti. Příkladem jsou bílé plomby, jak se jinak fotokompozitním výplním říká. Tyto výplně nejsou žádnou novinkou. V zubním lékařství se používají již více, než 50 let. Využívají se jako náhrada ztracených částí zubů, vypadají přirozeně a v neposlední řadě, na rozdíl od amalgámových plomb, neobsahují rtuť.

Kromě tohoto řešení, lze v komplikovaných případech u rozsáhlého poškození zubu, použít jako výpň keramické inlaye a onlaye.

výměna starých amalgámových plombchrup po výměně starých amalgámových plomb

Přijímáme nové klienty

Volejte: +420 777 510 795 nebo se objednejte prostřednictvím objednávkového formuláře.

Stomatologickou kliniku Magic Smile najdete v Praze 2 na Karlově náměstí 292/15. Dostanete se k nám snadno MHD, mnoha tramvajovými spoji nebo Metrem linky B, stanice Karlovo náměstí. Možné je parkování ve dvoře objektu.

Děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Objednání návštěvy on-line

 

*

*

*