Miniimplantáty

Většina lidí dobře ví, že používání celkové snímací náhrady je značně nepříjemné. Protézy v ústech špatně drží a nutí uživatele prakticky zapomenout na jakékoliv tvrdé jídlo a stravovat se kašovitou stravou a polévkami. Nejrůznější fixační krémy mohou v ústech náhradu na nějaký čas urdžet, ale přesto Vám nedávají jistotu, že protéza v nevhodný okamžik nevypadne.

veneer„Ještě v produktivním věku jsem kvůli parodontóze přišla o zuby v horní i dolní čelisti. Implantaci nových zubů jsem odmítla kvůli zdravotnímu stavu, ale také z finančních důvodů. Lékař mi tedy zhotovil běžné, pryskyřičné, snímací náhrady a předem mě upozornil, že k udržení protéz bude patrně třeba používat fixační krém. Od té doby jsem vyzkoušela bezpočet různých prostředků, ale výsledek byl stále stejný – protéza nedržela a během mluvení nebo při jídle neustále padala."

Znáte to také?

Chcete znovu získat sebevědomí a neomezovat své společenské a pracovní uplatnění? Miniimplantáty Vám pomohou!

Použití miniimplantátů Vám pomůže dosáhnout maximálního upevnění náhrady v ústech a znovu získáte jistotu, že se neocitnete v trapné situaci.

Co je to miniimplantát?

Miniimplantát je zmenšená kopie klasického implantátu. Miniimplantáty jsou vyrobené z titanové slitiny a svým vzhledem připomínají miniaturní šrouby (průměr 1,8 – 3,0 mm) s kulovitou hlavičkou. Hlavička zapadá do náhrady, a tím náhradu spolehlivě drží na svém místě.

venner

Hlavní předností miniimplantátů je, na rozdíl od klasických velkých implantátů, minimum kontraindikací. Miniimplantáty díky svému menšímu rozměru nevyžadují pro své zavedení velký objem kosti, proto jsou vhodné v případě atrofií (úbytku) kostní tkáně.

Základní výhody miniimplantátů:

  • Minimum kontraindikací.
  • Absolutně bezbolestná aplikace bez chirurgických řezů.
  • Rychlé vhojení miniimplantátů a možnost okamžitého zatížení. To znamená, že náhradu můžete používat již druhý den.
  • Použití miniimplantátu je finančně méně náročné pro pacienta.

Jak probíhá upevnění miniimplantátů?

Aplikace miniimplantátů není náročná. Na základě vstupního vyšetření a rentgenového snímku stomatolog určí přesné rozměry a polohu miniimplantátů. Zavedení miniimplantátu do čelistní kosti se provádí v lokální anestezii bez jakéhokoliv chirurgického řezu. Pro spolehlivé upevnění se používají 2-4 miniimplantáty.

Celý proces aplikace miniimplantátů trvá přibližně 1 hodinu.

Péče o miniimplantáty

Péče o miniimplantáty se ničím neliší od péče o běžnou zubní náhradu. Každý den, nejlépe večer, je nutné ji vyjmout z úst a pečlivě vyčistit pomocí zubního kartáčku. Ústa je zapotřebí vypláchnout ústní vodou. Žádná další speciální péče není třeba.

Kontrolu je třeba provádět v rámci pravidelné preventivní prohlídky 1x až 2x ročně, nebo na základě doporučení zubního lékaře.

Lhůta používání

Lhůta užívání není nijak omezena. Po aplikaci miniimplantáty srůstají s kostí, kde zůstanou po celý život.

Kontraindikace

Absolutní kontraindikací pro miniimplantáty jsou:

  • Terapie ozařováním
  • Alzheimerova nemoc

Před zavedením miniimplantátu informujte zubního lékaře o Vašem současném zdravotním stavu.

veneer„Po aplikaci miniimplantátů jsem navždy zapomněla, co jsou problémy s uvolňováním a vypadáváním mé zubní náhrady. Konečně si mohu vychutnat jídlo bez obav. Všem, koho trápí problémy se snímací náhradou mohu jen doporučit!"

Miniimplantáty Vám vrátí možnost užívat si života naplno, bavit se s přáteli a jíst svá oblíbená jídla bez jakýchkoliv omezení.

Přijímáme nové klienty

Volejte: +420 777 510 795 nebo se objednejte prostřednictvím objednávkového formuláře.

Stomatologickou kliniku Magic Smile najdete v Praze 2 na Karlově náměstí 292/15. Dostanete se k nám snadno MHD, mnoha tramvajovými spoji nebo Metrem linky B, stanice Karlovo náměstí. Možné je parkování ve dvoře objektu.

Děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Objednání návštěvy on-line

 

*

*

*