Estetická rekonstrukce chrupu

Mezi klienty stomatologických klinik každým rokem značně přibývá lidí, kteří dbají nejen o zdraví svých zubů, ale zároveň touží i po bezchybném úsměvu. Umělecká rekonstrukce chrupu se tak stává stále žádanější službou. S přibývajícími léty naše zuby ztrácejí svůj původní vzhled – objevují se na nich různé prasklinky, mezírky, dochází ke ztrátě zubní skloviny, kousací hrana se opotřebovává a není už tak průsvitná. Přijde-li člověk o jeden či více zubů a ponechá jejich ztrátu bez náhrady, mohou se zbývající zuby rozestoupit a zaplnit uvolněné místo, čímž mezi nimi vzniknou nevzhledné mezery. S věkem se navíc mění i barva chrupu, sklovina žloutne nebo tmavne a objevují se na ní tmavé skvrny a pruhy. Všechny tyto neestetické změny byly dříve připisovány na vrub stáří a považovány za něco naprosto přirozeného, ovšem dnešní umělecká rekonstrukce chrupu je dokáže stoprocentně napravit a navrátit vám tak dokonalý úsměv, jímž okouzlíte a potěšíte okolí.

Estetická rekonstrukce chrupu je ve stomatologii nový trend, který vašim zubům navrací vytrácející se krásu. Estetickou rekonstrukcí chrupu rozumíme obnovu vzhledu a funkce poškozených zubů. Této obnovy lze docílit pomocí kompozitních výplní nebo např. fazet. Estetická rekonstrukce se zaměřuje nejen na pouhou obnovu zubu, ale zároveň i na dosažení jeho perfektního vzhledu. Místo termínu estetická rekonstrukce se někdy používají výrazy se stejným významem, a sice kosmetická rekonstrukce nebo umělecká rekonstrukce.

Metody estetické rekonstrukce chrupu

Existují dvě metody estetické rekonstrukce chrupu:

    Přímá rekonstrukce zubů pomocí fotopolymerů.

Rekonstrukce zubů pomocí kompozitních pryskyřic (fotopolymerů). Tento způsob rekonstrukce se používá u drobných defektů, odštípnutí nebo zubního kazu v přední viditelné části chrupu. Přímou rekonstrukci provede lékař během jedné návštěvy. 

    Nepřímá rekonstrukce zubů pomocí fazet.

Tento způsob rekonstrukce se používá u větších defektů nebo při odštípnutí skloviny na více než ½ zubu. V tomto případě je rekonstrukce hotova během dvou návštěv: nejdříve se provede preparace (broušení) zubu, a poté se z něj sejme otisk. Na základě otisku se v laboratoři z keramické hmoty zhotoví tenký keramický plátek - fazeta, která se pak „nalepí“ na zub. Fazetami se zpravidla řeší defekty většího rozsahu, nebo se použijí v případě, že je třeba rekonstruovat několik zubů současně. Více se o fazetách dozvíte v článku Кeramické fazety .

venner

 

Náprava kosmetických vad předních zubů

Některé drobné kosmetické vady předních zubů dají odstranit, aniž by se přitom muselo přikročit k ortodontické nápravě skusu. V těchto případech se problém řeší buď přímou rekonstrukcí nebo pomocí keramických fazet.

venner

Pokud potřebujete poradit ohledně rekonstrukce chrupu, objednejte se na konzultaci. Odborníci ze stomatologické kliniky Magic Smile Vás podrobně seznámí s přednostmi estetické rekonstrukce chrupu a pomohou Vám zvolit nejvhodnější cestu ke zdravému a bezvadnému úsměvu.

Přijímáme nové klienty

Volejte: +420 777 510 795 nebo se objednejte prostřednictvím objednávkového formuláře.

Stomatologickou kliniku Magic Smile najdete v Praze 2 na Karlově náměstí 292/15. Dostanete se k nám snadno MHD, mnoha tramvajovými spoji nebo Metrem linky B, stanice Karlovo náměstí. Možné je parkování ve dvoře objektu.

Děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Objednání návštěvy on-line

 

*

*

*