Dentální hygiena a Air-Flow

Pod pojmem Dentální hygiena si dnes již většina z nás představí nejen běžnou hygienu, kterou provádíme s naprostou samozřejmostí každý doma sám, ale také hygienu profesionální, kterou provádí na stomatologických pracovištích dentální hygienistka.

Profesionální dentální hygienu je obvykle doporučeno absolvovat jedenkrát za půl roku, v některých případech jednou za 3 až 4 měsíce. Ošetření poskytované na klinice Magic Smile dentální hygienistkou zajistí dokonalé odstranění zubního plaku a zubního kamene a následnou ochranu zubů díky použití fluoridového gelu.

Usazování zubního plaku v těžko přístupných místech, například v mezizubních prostorech vytváří prostředí pro dlouhodobé působení kombinace chemických látek a bakterií, které poškozují tvrdé zubní tkáně a mohou být příčinou vzniku zubního kazu. Zubní kámen, který se vytváří následně po usazení zubního plaku pak způsobuje změnu barvy zubů a patologické poškození dásní vedoucí až k parodontóze a možnému zasažení závěsného aparátu zubu.

Air-Flow a profesionální čištění zubů

hygiena2Díky moderní technologii, přístroje Air-Flow, lze odstranit zubní plak, skvrny od čaje, kávy, vína a cigaret. Přes speciální trysku je na povrch zubu vysokým tlakem nanášen jemný prášek, obsahující vápník, který odstraní usazeniny.
Metoda Air-Flow umožňuje vyčistit také rovnátka.
Procedura Air-Flow trvá přibližně 30 minut.

hygiena1Výsledkem aplikace tohoto přístroje je obnovení přírodní barvy zubů. Zuby po profesionálním čištění vypadají atraktivně.

Odstranění zubního kamene

hygiena3 Dle statistiky se zubní kámen (tvrdý povlak) vyskytuje u více než 70 % dospělé populace. Nejedná se pouze o estetický problém, neboť zubní kámen může vyvolat také onemocnění zubů a dásní. Zubní kámen nevzniká pouze nad dásněmi, ale i pod nimi, kde není možné zajistit dokonalou individuální hygienu. Zubní kámen tak může vyvolávat stálý zánětlivý proces v dásních, doprovázený krvácením dásní, mnohdy zároveň pocitem nepříjemné pachuti či zápachem z úst. Zubní kámen je jednou z hlavních příčin vzniku parodontózy a celkového poškození závěsného aparátu zubu. V neposlední řadě může trvalý zánětlivý proces v ústech poškozovat celý organismus.

 

 

Kompletní dentální hygiena vč. Air-Flow

Instruktáž dentální hygieny + odstranění zubního kamene + leštění zubů metodou AirFlow + fluoridace skloviny

Ošetření probíhá ve čtyřech etapách. Odstranění zubního kamene se provádí ultrazvukovým přístrojem. Tato procedura je naprosto bezbolestná a bezpečná (v případě potřeby nebo na žádost klienta je možno, v místě ošetření, aplikovat lokální anestezii). Po odstranění zubního kamene ultrazvukem se často používají ještě ruční nástroje, tzv. kyrety, na dokonalé odstranění zbytků zubního kamene, například z mezizubních prostorech. Poté se z povrchu zubů vyčistí pigmentace a zbytky zabarvení, např. od cigaret, pískovacím strojem Air Flow a rotačními kartáčky s pomocí specialní pasty. Závěrečnou etapou je aplikace fluoridového gelu, který zub ošetří a chrání.

Přijímáme nové klienty

Volejte: +420 777 510 795 nebo se objednejte prostřednictvím objednávkového formuláře.

Stomatologickou kliniku Magic Smile najdete v Praze 2 na Karlově náměstí 292/15. Dostanete se k nám snadno MHD, mnoha tramvajovými spoji nebo Metrem linky B, stanice Karlovo náměstí. Možné je parkování ve dvoře objektu.

 

Objednání návštěvy on-line

 

*

*

*

Vyplněním a odesláním formuláře uděluji souhlas se zpracováním osobních údajů obsažených v tomto formuláři.