Hygienické (nad)standardy

Naši klienti se již 4. rokem spoléhají na 100% bezpečnost veškerých ošetření na naší klinice. Dodržování a překonávání hygienických standardů je jedním ze základních kamenů našeho přístupu k péči o zuby a ústní dutinu. Nejenže dodržujeme bez výjimek předpisy platné pro zdravotnická zařízení kategorie A, které obsahují ty nejpřísnější požadavky na hygienu, ale děláme i opatření navíc.

Jak dbáme na dodržení 100% hygieny a bezpečnosti ošetření?

V naší ordinaci jste v bezpečí!

Ordinaci jsme zařídili podle standardu EU ISO 9001. Použili jsme tzv. techniku minimální kontaminace: všechny nástroje, materiály a přístroje jsou uložené do určených zásuvek speciálního nábytku. Předcházíme tak zaprášení i případné kontaminaci.

Pracovní plochy jsou tak snadno udržitelné v čistotě. Pravidelně je otíráme a dezinfikujeme.

Stomatologické křeslo Diplomat, ve kterém pohodlně sedíte po dobu ošetření, obsahuje systém uzavřeného podání destilované vody. Jste tak v bezpečí před jakýmkoliv rizikem tvz. kroskontaminace.

Pečujeme o Vás pomocí sterilních nástrojů

Buďte si jistí, že na naší klinice dodržujeme bez výjimek zásady sterilizace a dezinfekce nástrojů. Jak to děláme?

    1. Po ošetření uložíme kovové nástroje nejméně na dobu 30 minut do dózy s dezinfekcí.

    2. Nástroje poté umyjeme vodou a usušíme.

    3. Dezinfikované, umyté a usušené nástroje jednotlivě zabalíme do jednorázových hygienických pytlíků a ještě je sterilizujeme v tzv. autoklávu přibližně 1 hodinu.

    4. Sterilní nástroje jsou uloženy v zásuvce a jsou vyjmuty bezprostředně před ošetřením pacienta.

Autokláv je dnes nejpoužívanější a nejspolehlivější přístroj speciálně vyrobený pro sterilizaci. Je to zařízení, ve kterém pomocí páry o vysoké teplotě a vysokého tlaku dojde k usmrcení všech živých mikroorganismů.